W dniach 28 – 30.09.2020 w naszej placówce obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Chcąc zachęcić wychowanków do prowadzenia aktywnego trybu życia wychowawcy zaproponowali bursowiczom wiele różnych aktywności sportowych. Dla lubiących piłkę nożną realizowany został indywidualny turniej strzelecki. Zadaniem uczestników turnieju, było trafienie wybraną przez siebie piłką do bramki zasłoniętej specjalną treningową matą. Trudność tego ćwiczenia polegała na tym, że zawodnicy dysponowali piłką niekoniecznie przeznaczoną do gry w piłkę nożną. Strzał należało oddać z odległości 11 metrów. W trakcie zabawy okazało się, że z pozoru łatwe zadanie wcale nie było takie proste do zrealizowania zwłaszcza jeśli trafiło się na „nieodpowiednią” piłkę. Poza turniejem strzeleckim inną proponowaną aktywnością był skok w dal poprzedzony specjalną rozgrzewką. Wychowanki w trakcie zajęć wyskakały łącznie 50 m i 92 cm. Najdłuższy skok wynosił: 4m i 56cm. Dodatkowo korzystając z sprzyjającej pogody wychowankowie zachęcani byli do robienia sobie spacerów na świeżym powietrzu, jako sposobu na relaks i poprawę samopoczucia. Była to propozycja zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień nie przepadają za sportem i nie realizują aktywnie takich działań. W ostatnim czasie w Internecie często można natrafić na różne sportowe wyzwania, również część naszych wychowanek miała okazję sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną biorąc udział w challenge`u który polegał na wykonaniu 20 przysiadów. Jeszcze inną propozycją był turniej boule, czyli zabawa w tradycyjną francuską grę towarzyską z elementami zręcznościowymi. Uczestnicy mieli szansę ćwiczyć swoje umiejętności w precyzyjnych rzutach kulami.
Podczas całego tygodnia sportu dopisała i pogoda i humory uczestników. Mimo trudnego i specyficznego okresu pandemii udało się zrealizować zaplanowane działania. Wszystkie aktywności realizowane były z zachowaniem procedur bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia epidemicznego.

Informujemy, że zmianie ulega numer konta, na który należy wnosić comiesięczne opłaty za pobyt w placówce.

Nowe dane do przelewu:

Powiatowa Bursa dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach

PKO BP SA Oddział 1 w Chojnicach, Sukienników 10,

nr rachunku: 70 1020 1491 0000 4502 0104 5632

UWAGA:

W miesiącu październiku wyjątkowo wpłat należy dokonywać w dniach  od 11.10.2020 do 16.10.2020

„Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dział naszych największych pisarzy.” W odpowiedzi na apel prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej 3 września 2020 roku w Powiatowej Bursie dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach odbyło się wspólne czytanie dramatu Juliusza Słowackiego zatytułowanego Balladyna tragedia w pięciu aktach. Prezydent Andrzej Duda, zachęcając do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, podkreślił, że „to wyjątkowy utwór, którego inscenizacje trwale zapisały się w historii polskiego teatru”.
Spotkanie przy książce było realizowane przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Wzorem lat ubiegłych młodzież chętnie włączyła się w tą akcję.

Informujemy, że podjęta została decyzja o ponownym uruchomieniu funkcjonowania Powiatowej Bursy dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach od dnia 25 maja 2020 roku.
Warunkiem umożliwienia korzystania z bursy przez Państwa syna/córkę jest złożenie deklaracji i oświadczenia. Niezbędne druki umieszczone zostały poniżej. Po wypełnieniu deklaracji i oświadczenia oraz ich podpisaniu, należy dokumenty zeskanować lub wykonać zdjęcie i przesłać na adres e-mailowy: bursa@bursa.chojnice.pl Liczba miejsc w bursie będzie ograniczona zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Szczegółowa organizacja pracy bursy zależy od liczby zgłoszonych i przyjętych dzieci.
O ostatecznej decyzji o przyjęciu dziecka do bursy zostaną Państwo powiadomieni przez dyrektora drogą elektroniczną.

DEKLARACJA WYCHOWANKA

DEKLARACJA RODZICA

OŚWIADCZENIE RODZICA

INFORMACJA DLA RODZICÓW

ZARZĄDZENIE DYREKTORA

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem rekrutacji termin składania deklaracji kontynuacji pobytu to: 04-29 maja 2020.

W związku z sytuacją pandemii możliwe jest  przesłanie skanu wypełnionej deklaracji  na mail placówki. Jednocześnie informujemy, że oryginał dokumentu należy zachować i dostarczyć do placówki w późniejszym terminie.

Poniżej odnośniki do deklaracji:

Wychowanek nieletni

Wychowanek pełnoletni

 

Drodzy Wychowankowie
Szanowni Rodzice

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek oświatowych, wychodząc na przeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom przekazujemy dane kontaktowe do członków grona pedagogicznego bursy.

dane

Zapraszamy do kontaktu