W miesiącu styczniu 2022 roku została w placówce przeprowadzona akcja informacyjna na temat dawstwa szpiku. Wychowankowie  przyswoili sobie wiedzę na temat istnienia fundacji oraz jej idei. Dowiedzieli się co zrobić, aby zostać dawcą, w jaki sposób przebiega pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej i jak pobierany jest szpik.

Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS.

Naszą intencją było uwrażliwienie młodzieży mieszkającej w bursie na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.

W dniu 1 marca przeprowadzono akcję rejestracji potencjalnych dawców. Wychowankowie bursy aktywnie włączyli się do akcji, mają świadomość że mogą mieć realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Cała akcja miała pozytywny wpływ na ukształtowanie pożądanych prospołecznych postaw i zachowań wśród młodzieży. W placówce zostało zarejestrowanych siedmiu potencjalnych dawców.

Mamy nadzieję, że nasze działania pozwolą podarować szansę innym na nowe życie dla osób chorych oraz otworzą wychowanków na podobne inicjatywy w przyszłości.

M.D.