Z całą pewnością wielu z Was zastanawia się, co zrobić z wolnym czasem? Telewizja i serwisy VOD proponują olbrzymie ilości materiałów, jak wybrać te najlepsze? Czy film polecony przez znajomego sprosta naszym oczekiwaniom? O gustach się przecież nie dyskutuje. Nie od dziś wiadomo, że to co zachwyca jednych niekoniecznie podobne emocje wzbudzi w nas samych.

Aby nie „kupować kota w worku”, chciałbym Wam zaproponować zapoznanie się z recenzjami filmów, programów telewizyjnych i seriali. Bazy specjalistycznych portali internetowych jak: filmweb.pl,

imdb.com,

rottentomatoes.com

naekranie.pl

umożliwiają użytkownikom wyrażenie swoich opinii i ocen. Jeśli film jest wysoko oceniony przez tysiące osób, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i nam się spodoba.

Jeśli jednak nie lubicie czytać, ale chętnie posłuchalibyście co jest warte obejrzenia polecam videorecenzje. Na youtube, znajdziecie przynajmniej kilkanaście kanałów recenzujących aktualności ze świata kina i telewizji.

Waszej uwadze szczególnie polecam:

1. Jakbyniepaczec – kanał poświęcony głównie serialom dostępnym na platformach VOD. Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński są kopalnią wiedzy na temat seriali. Recenzują przedpremierowo bądź w dniu premiery, tworzą rankingi najlepszych i najsłabszych produkcji. Na bieżąco informują o datach premier („Serialowy rozkład jazdy”) i nazwie platformy na której znajdziecie serial. Rozmawiają z ludźmi filmu i zwiedzają plenery w których powstawały największe hity srebrnego ekranu jak „Gra o tron” czy „Stranger things”. Program prowadzony na luzie i bez spoilerów !!!

https://www.youtube.com/user/jakbyniepaczec

2. Sfilmowani – kanał prowadzony przez sympatyczną parę Agnieszkę Pisarek i Dawida Adamka.”Sfilmowani”, nagrywają swoje recenzje na gorąco, tuż po seansie. Jednak nie uważają się za profesjonalnych krytyków filmowych. Szczególnie polecam Wam, rankingi podsumowujące dany rok w kinie. Cykl o paździeżach polskiego przemysłu filmowego, czyli filmach powiedzmy sobie szczerze nieudanych – dla mnie rewelacja.

https://www.youtube.com/user/SfilmowaniTV

3. Tomasz Raczek – teatrolog, krytyk filmowy i publicysta, autor programów telewizyjnych i radiowych. Od pewnego czasu prowadzi kanał, na którym recenzuje polskie i zagraniczne filmy. Opowiada ciekawe anegdoty i wspomina własne doświadczenia w kontekście recenzowanego materiału. Każde spotkanie ze swoimi widzami rozpoczyna gongiem tybetańskiej misy, mówi bardzo ciekawie i ocenia szczerze. Warto posłuchać opinii specjalisty w swoim fachu.

https://www.youtube.com/user/sirmyfair

Zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami. Wierzę, że pomogą Wam dokonać trafnego wyboru oglądanych filmów i seriali. Przyjemnego oglądania, pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i rozsądku.

Piotr Trzciński