8 marca dzień radosny,

dużo kwiatów,

dużo wiosny.

Niech dla Ciebie słońce świeci.

Niech Ci czas radośnie leci!

W dniu 8 marca 2023 roku w chojnickiej bursie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia od samego rana męscy przedstawiciele samorządu składali wszystkim Paniom zatrudnionym w placówce życzenia oraz papierowe tulipany (zajęcia origami okazały się niezbędne) i babeczki upieczone we wcześniejszy wieczór.

Cała społeczność bursy zaproszona została na wieczorne spotkanie, na którym zostały złożone życzenia dla wszystkich dziewcząt i chłopaków, z okazji zbliżającego się 10 marca.

Zaproponowana została zabawa na wojnę płci w stylu „Familiady”. Znajomość popularnego programu telewizyjnego przydała się drużynom reprezentującym Panie i Panów.

Rozegrane zostały dwie gry, w pierwszej zwyciężyli nieznaczną przewagą punktów chłopcy. W drugiej drużyny połączyły siły i grały wspólnie. Po raz kolejny udało się udowodnić, że współzawodnictwo sprzyja przede wszystkim dobrej zabawie. Duże poczucie humoru i wiedza uczestników, sprzyjały kreatywności w odgadywaniu odpowiedzi udzielanych przez respondentów do gry. Także osoby obserwujące zmagania drużyn bawiły się świetnie. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Nie zapomnieliśmy także o pozostałych mieszkańcach bursy, którzy w ramach życzeń okolicznościowych otrzymali również słodką przekąskę.

Wieczór należał do niezwykle udanych, społeczność bursy znowu zbliżyła się do siebie. Wspólnie uczciliśmy tradycję obchodu Święta Kobiet zaznaczając jednocześnie, że

…. wszystkim paniom przypominamy,

że już za dwa dni święto panów mamy.

Korzystając zatem z tej okoliczności

już dzisiaj naszym Panom życzymy radości.