W dniu 23 maja 2024roku w Powiatowej Bursie dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach odbył się piknik ekologiczny. Impreza powstała we współpracy z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Zakładem Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór i Nadleśnictwem Rytel. Piknik został zorganizowany z myślą o mieszkańcach Chojnic i okolic, którzy wzięli udział w zbiórce elektroodpadów. Wychowankowie  i pracownicy bursy przez cały kwiecień czekali na osoby, które chciały „odstawić” swój zużyty sprzęt elektryczny, teraz przyszedł czas na podsumowanie.

Osoby, które w kwietniu 2024 roku przywiozły do bursy zużyty sprzęt elektryczny, otrzymały możliwość zabrania ze sobą sadzonki drzewek, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rytel.

Obecni na pikniku mieli za zadanie wykonać osiem z proponowanych zadań. Były one związane z ogólną wiedzą o ochronie środowiska naturalnego, gatunkach roślin i zwierząt występujących lokalnie, czy sprawnością fizyczną.

Każda prawidłowa odpowiedź i wykonane zadanie nagradzane było pieczątką umieszczoną na kuponie. Wypełnione kupony trafiły do urny, z której losowane były nazwiska laureatów nagród rzeczowych (były to książki, zestawy edukacyjne).

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. W jego podsumowaniu dyrektor placówki zaprosił wszystkich do uczestnictwa w przyszłorocznej akcji, gdzie ponownie z myślą o ekologicznej edukacji społeczności lokalnej i młodzieży z bursy, zorganizowana zostanie zbiórka elektroodpadów.