Kochani tak wirtualnie żegnamy maturzystów. Dyrekcja, wychowawcy, pracownicy i wychowankowie żegnają kolegów i koleżanki.
Zakończenie roku szkolnego jest jednym z ważniejszych wydarzeń w naszej bursie. Corocznie staramy się do tego święta szczególnie przygotować. Niestety dzisiejszy dzień zupełnie nie tak miał wyglądać. Ale cóż życie pisze swoje scenariusze i my musimy je zaakceptować. Przykro nam, że nie możemy uścisnąć wam dłoni.
Wszyscy rozpoczynacie kolejny etap życia i bez względu na to czy wybierzecie dalszą drogę edukacyjną, czy być może rozpoczniecie pracę jestem przekonana, że bardzo dobrze was do tego dorosłego życia przygotowaliśmy. Dziękuję wam za wasz trud, wysiłek że niejednokrotnie reprezentowaliście nas w różnych uroczystościach i imprezach. Mam nadzieję że ten czas był i dla was bardzo wartościowy. Chciałabym wierzyć. że w swoim dorosłym życiu będziecie wykorzystywali nie tylko wiedzę, ale także będziecie pamiętali o wartościach i zasadach, o tym co staraliśmy się wam każdego dnia wpajać. Dziś musimy się pożegnać w taki sposób. Życzymy wam abyście sięgali gwiazd, abyście nie lękali się „iść pod prąd”, abyście marzyli, realizowali cele, stawiali sobie wyzwania. Wierzę, że we wszystkim sobie poradzicie. Staraliśmy się do tego Was przygotować, także do takiej sytuacji jak ta dzisiejsza, w której trzeba szybko dostosować się do nowych warunków życia. Dziękujemy wam za możliwość poznania was, pracowania z wami i spędzania tych dobrych i tych troszkę gorszych chwil. Życzymy wam wszystkiego co najlepsze
M. Myk