W dniu 14 listopada o godzinie 19.45 w świetlicy 115 odbyło się spotkanie mieszkańców bursy. Zostało ono przygotowane w związku z obchodzonym 11 listopada Świętem Niepodległości.
Świetlica została odpowiednio udekorowana, tak by nikt nie miał wątpliwości jaka jest tematyka spotkania. Na tablicy umieszczone zostały zdjęcia i informacje o 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Do wystroju dołączono również barwy narodowe i flagi państwowe.
Na przygotowany program wieczoru złożyły się między innymi prezentacja filmu zrealizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej pod tytułem „Gra o niepodległość” oraz fragment koncertu TVP „Dla Niepodległej” w wykonaniu Małej Armii Janosika. Wspólnie odśpiewano hymn narodowy.
Młodzież recytowała wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewała utwory „Białe róże” i „Dziewczyna z granatem” z towarzyszeniem gitary akustycznej.
Występy młodzieży były nagradzane oklaskami, co odebrane zostało jako wyraz uznania dla koleżanek i kolegów za zaangażowanie w przygotowanie spotkania