W dniu 15 listopada w świetlicy bursowskiej odbyła się wieczornica z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości „Wszyscy jesteśmy Polakami”.

Narodowe Święto Niepodległości  – to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach wróciła na mapę Europy.

Przedstawienie zostało przygotowane przez wychowanków bursy, na spotkanie przybyła większa część społeczności bursowskiej. Ze względu na obostrzenia związane z COVID zostało przeprowadzone w dwóch grupach. Wieczornica  nie trwała długo a głównym jej celem było kształtowanie szacunku i wdzięczności dla tych, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Wychowanki przedstawiły krótki montaż słowny, po czym w formie prezentacji przypomniana została historia i losy naszej Ojczyzny. To niecodzienna lekcja historii, wychowankowie na pewno zapamiętają i docenią to co zostało im dane – czyli wolność i pokój. Wspólnie wszyscy odśpiewali hymn państwowy oddając jednocześnie szacunek wszystkim Polakom. Celem zajęć było również utrwalenie u wychowanków poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej  z własnym narodem, z jego historią, tradycją oraz wartościami. Cele i efekty zajęć zostały osiągnięte, spotkanie spotkało się z pozytywną oceną wychowanków.

M. Dymerska