W dniu 10 października 2019 roku wychowankowie Powiatowej Bursy dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach wzięli udział w XI Turnieju piłki nożnej wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego. Organizatorem spotkania był Internat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni. Miejscem w którym zorganizowano zawody był Narodowy Stadion Rugby w Gdyni.

Wychowankowie pod opieką Joanny Rymon Lipińskiej i Piotra Trzcińskiego, jechali autokarem wraz z zawodnikami z Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie.

Po przybyciu na miejsce, okazało się że do tegorocznej edycji Turnieju  zgłosiło się sześć placówek. Pierwszy mecz rozpoczął się ok. 9.30, ustalono że każde spotkanie będzie trwało 10 minut. Wszystkie uczestniczące drużyny podzielone zostały na grupy A i B. W grupach mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Zwycięzca grupy A zagrał z drugim miejscem z grupy B o wejście do finału. Zwycięzca grupy B zagrał z drugim miejscem z grupy A o wejście do finału. W kolejnym etapie odbył się mecz o trzecie miejsce, a następnie o pierwsze miejsce zagrały zwycięzcy meczy o wejście do finału.

W grupie A, drugiego etapu turnieju znalazły się:

  • Internat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
  • Powiatowa Bursa dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach

W grupie B:

  • Powiatowa Bursa Szkolna w Człuchowie
  • Internat Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku

Lokata końcowa kształtowała się następująco:

  1. Internat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
  2. Powiatowa Bursa Szkolna w Człuchowie
  3. Powiatowa Bursa dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach
  4. Internat Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku
  5. Internat ZSKW
  6. Bursa Gdańsk

 

Po zakończonych zawodach zostały wręczone puchary i dyplomy oraz nagrody indywidualne, między innymi dla najlepszego strzelca czy bramkarza zawodów.

Ustalono, że organizatorem kolejnej edycji Turnieju będzie Powiatowa Bursa Szkolna w Człuchowie. Zwycięzcom gratulujemy !!!