Dnia 14 listopada 2019 roku w Chojnicach odbyły się XIX finałowe rozgrywki sportowe wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego. Nad rozgrywkami patronat honorowy objęli:
– Minister Edukacji
– Minister Sportu i Turystyki
– Pomorski Kurator Oświaty
– Starosta Powiatu Chojnickiego
Do udziału w rozgrywkach finałowych zaproszono ogółem 12 placówek. Zawodnicy wraz z opiekunami po powitaniu w murach chojnickiej bursy przystąpili do rywalizacji w poszczególnych dyscyplinach. W świetlicy rozgrywano szachy i warcaby, w salce sportowej darta. Na bulodromie – boule. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach tenis stołowy chłopców i dziewcząt.
W poszczególnych dyscyplinach rozgrywki zakończyły się następującymi wynikami:
Szachy
I miejsce – III LO Gdynia
II miejsce – CKZiU Gdynia
III miejsce – Człuchów
Warcaby
I miejsce – Chojnice
II miejsce – CKZiU Gdynia
III miejsce – Gdańsk
Tenis stołowy chłopcy
I miejsce – Chojnice
II miejsce – Człuchów
III miejsce – Słupsk
Tenis stołowy dziewczęta
I miejsce – Bolesławowo
II miejsce – Gdańsk
III miejsce – Chojnice
Dart
I miejsce – Owidz
II miejsce – Bolesławowo
III miejsce – Słupsk
Boule
I miejsce – Owidz
II miejsce – Malbork
III miejsce – Owidz
Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zachowywali zasady gry fair play. Wychowankowie, którzy zajęli trzy pierwsze lokaty w poszczególnych dyscyplinach otrzymali nagrody rzeczowe. Do placówek, których wychowankowie zdobyli tytuł mistrza trafiły pamiątkowe puchary.
Dziękujemy wszystkim gościom za udział w spotkani. Gratulujemy sukcesów i życzymy równie dobrej formy w przyszłorocznych jubileuszowych XX rozgrywkach sportowych wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego.