Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zastanawiam się jak tam u was z ekologią i ochroną środowiska. Jestem przekonana, że całkiem dobrze i nikogo nie muszę zachęcać do rozwiązania przygotowanej specjalniedla was ekologiczną grą. Dzięki niej sprawdzicie co wiecie o ochronie środowiska i czy nie jesteście z nią na bakier.

Na początek ekologiczna wykreślanka literowa: https://learningapps.org/view12053158

Łatwe?

To teraz kilka ciekawostek dotyczących świata roślin. Na Ziemi można wyróżnić ponad 350 tysięcy różnych gatunków flory. Wyróżniamy rośliny pachnące, kolorowe, ogromne i bardzo niewielkie, a nawet odstraszające.

Ciekawostka I.

Bukietnica Arnolda występuje na Sumatrze. Miejscowi nazywają tę roślinę smrodliwym kwiatem. Jej gigantyczne czerwone kwiaty mogą osiągnąć metrową średnicę i wagę 10 kg.

Ciekawostka II.

Psychoteria Elata występuje w lasach tropikalnych. Nazywana często całuśną rośliną, której kwiaty przypominają piękne czerwone usta. Pełnią one tylko funkcję dekoracyjną.

Ciekawostka III.

Dionaea Muscipula czyli Muchołówka. Osiąga raptem 15 cm wysokości. Jest to roślina mięsożerna, której liście uzbrojone są w zęby. Jako pierwszy Muchołówkę opisał Karol Darwin.

Ciekawostka IV.

Nelumbo Nucifera, czyli kwiat lotosu. Jest rośliną wodną, naturalnie występującą w stawach w Azji i w Australii.

A teraz zmierz się z EKO – GRĄ zestaw I: https://learningapps.org/view12052051

Ekologia, to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody. Zajmuje się badaniem oddziaływania między organizmami, a ich środowiskiem. Dość często termin ekologiczny występuje w użyciu potocznym i nie zawsze odnosi się do sozologii,czyli do nauki o ochronie środowiska.

Odpowiedziałeś na wszystkie pytania w poprzednim wariancie gry, a jeszcze Ci mało. To na koniec również rozwiąż jeszcze jedną EKO – GRĘ zestaw II: https://learningapps.org/view12050635

Bądź eko i odkrywaj piękno natury.

 

Na podstawie:

http://www.ekologia.edu.pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia

Odkryj cuda świata. Nickoloedeon Stars.Pozdrawiam

 

K.P.