W dniu 9 czerwca 2022 roku w Gdańsku odbył się XII Turniej Piłki Nożnej Burs i Internatów o Mistrzostwo  Województwa Pomorskiego. W turnieju wzięło udział 10 drużyn reprezentujących swoje placówki. Tegorocznym organizatorem turnieju był Internat Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek zespoły podzielone zostały na dwie grupy, w której każdy rozgrywał mecz z każdym.

Rywalizacja przebiegała w duchu fair play. W rozgrywkach, które trwały 7 godzin było dużo zwrotów akcji, emocji oraz goli.

Drużynę z Powiatowej Bursy dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach reprezentowali Panowie, którzy rozegrali następujące mecze:

Bursa Gdańska 1 – 0

ZSKiW nr 2 Gdańsk 2 – 0

ZSSiMS Gdańsk 0 – 0

Internat Malbork 0 – 1

Końcowa tabela wyglądała następująco:

1 miejsce – ZSSIMS W GDAŃSKU

2 miejsce – BURSA CZŁUCHÓW

3 miejsce – INTERNAT CKZIU NR 2 W GDYNII

4 miejsce – INTERNAT MALBORK

5 miejsce – BURSA CHOJNICE

6 miejsce – INTERNAT III LO GDYNIA

7 miejsce – INTERNAT ZSKW W GDAŃSKU

8 miejsce – INTERNAT BOLESŁAWOWA

9 miejsce – INTERNAT SWAROŻYN

10 miejsce – BURSA GDAŃSKA

Dziękujemy organizatorom za wspaniale przygotowane rozgrywki, pyszny posiłek i opiekę na grupami. Po dłuższym czasie mieliśmy okazję spotkać starych znajomych i poznać nowych. Czekamy na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku.

1 czerwca jako podsumowanie miesięcznej zbiórki elektroodpadów zorganizowany został Piknik Ekologiczny.

Wychowankowie mieli możliwość uczestnictwa w różnych konkurencjach przygotowanych przez naszych gości czyli: ZZO Nowy Dwór oraz Zaborski Park Krajobrazowy jak też wychowawców naszej bursy. Każdy z uczestników pikniku otrzymał kartę zadań na której zbierał punkty za poszczególne konkurencje. na koniec spotkania pomiędzy uczestnikami rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody.

W dniu 12 maja 2022 roku w ramach upamiętnienia kolejnej rocznicy Uchwalenie Konstytucji 3 Maja spotkaliśmy się na naszej świetlicy, by wspólnie zastanowić się nad istotą patriotyzmu. uroczystość rozpoczęto krótkim przybliżeniem tematu oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu. Wychowankowie mieli okazję podyskutować w grupach i ustalić czym według nich charakteryzuje się współczesny patriota.  Dodatkowo całe spotkanie urozmaicone zostało montażem słowno-muzycznym dotyczącym poruszanego tematu.

Konkurs Piosenki to impreza która odbywa się już od 17 lat. Każdego roku wychowankowie burs i internatów województwa pomorskiego mają okazję pokazać swoje umiejętności wokalno- instrumentalne. Placówka, której wychowanek wygrywa konkurs staje się organizatorem kolejnego konkursu.

W tym roku konkurs piosenki odbył się on-line i organizowany był przez Internat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdyni. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku pierwsze miejsce zdobyły dwie osoby, jedną z nich jest nasza wychowanka Antonia Boczulak, która zaśpiewała piosenkę “Mruczy winyl”. Dodatkowo Tosia zdobyła również nagrodę publiczności.

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 27.04.2022 r. w Powiatowej Bursie dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach odbyło się uroczyste Pożegnanie Absolwentów. W spotkaniu udział wzięli wychowawcy, pan dyrektor, a przede wszystkim tegoroczni absolwenci. Młodsi wychowankowie przygotowali sentymentalne pożegnanie dla starszych kolegów. Dodatkowych wzruszeń  dostarczyła, przygotowana specjalnie na tę okazję, prezentacja multimedialna, która przypomniała najpiękniejsze chwile spędzone w bursie.  Po części artystycznej, Pan Dyrektor, zgodnie z tradycją naszej placówki, wręczył każdemu wychowankowi, opuszczającemu mury bursy, pamiątkowy długopis. Niespodzianką dla absolwentów był słodki poczęstunek – kawa, herbata i ciasto. W tak miłej atmosferze, odchodzący w tym roku wychowankowie po raz ostatni spędzili wieczór z wychowawcami i przyjaciółmi.

Wszystkim absolwentom życzymy dobrych wyników na maturze, wytrwałości w dążeniu do ustalonych celów oraz dokonania właściwych wyborów dalszej drogi życiowej! Powodzenia!

Komisja Rekrutacyjna będzie realizować swe zadania w następujących terminach:

  1. Weryfikacja złożonych deklaracji dotyczących kontynuowania pobytu w bursie w roku szkolnym 2022/2023 – 23 maja 2022 roku.
  2. W przypadku braków formalnych w złożonych deklaracjach, wezwanie do ich uzupełnienia w terminie do dnia 30 maja 2022 roku.
  3. Ponowna weryfikacja złożonych deklaracji, w których stwierdzono braki formalne – 31 maja 2022 roku.
  4. Zapoznanie się z opiniami wychowawców grup i Zarządu Samorządu Wychowanków Bursy, dotyczącymi osób zamierzających kontynuować pobyt w bursie – 30 maja 2022 roku.
  5. Podjęcie decyzji o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu złożonych deklaracji – 31 maja 2022 roku
  6. Ustalenie i podanie do publicznej wiadomości ilości wolnych miejsc – 31 maja 2022 roku.
  7. Przyjmowanie wniosków wniosku o przyjęcie kandydata do bursy na rok szkolny 2022/2023 – od 1 czerwca 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku
  8. Weryfikacja złożonych wniosków o przyjęcie do bursy na rok szkolny 2022/2023 – 1 lipca 2022 roku
  9. Podanie do publicznej wiadomości kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 1 lipca 2022 roku.
  10. Podanie do publicznej wiadomości przez listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych – 2 lipca 2022 roku.

 

Niezbędne dokumenty do pobrania

Dnia 13.04.2022 w naszej bursie odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne wielkanocne potrawy, a także stroiki z bazi, bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody. Każdy wychowanek otrzymał słodki upominek.  Podczas śniadania pan dyrektor i Karolina – w imieniu wszystkich wychowanków-  złożyli wielkanocne życzenia. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

J.K.