W dniu 7 kwietnia 2024 roku w godzinach wieczornych, w świetlicy odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet (8.03) i Dnia Mężczyzn (10.03). Zaproszona została cała społeczność bursy.

Po powitaniu zebranych, odbyła się projekcja filmu ukazującego zarys historyczny i tło polityczo-obyczajowe, które złożyły się kształt i tradycję obchodów Dnia Kobiet na całym świecie. W filmie nie zabrakło też wspomnień o kobietach, które „przecierały” szlaki w zdominowanym przez mężczyzn świecie polityki, nauki i obyczajów.

W imieniu męskich członków społeczności bursy, jeden z wychowanków złożył życzenia płci pięknej. I odwrotnie, jedna z wychowanek odczytała  życzenia dla męskiej części zebranych. Oba wystąpienia zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Jako rozrywkową część spotkania, organizator zaproponował udział w quizie z wykorzystaniem aplikacji internetowej Kahoot!. Zadaniem zebranych było samodzielne, bądź grupowe zalogowanie się do systemu online i udzielenie odpowiedzi na pytania w trzech kategoriach: wiedza o kobietach, film oraz savoir vivre przy stole. W zabawie wzięło udział ponad 30 osób i zespołów, które w miłej atmosferze walczyły o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach.

Na zakończenie spotkania wszyscy mieszkańcy bursy otrzymali słodki upominek.