W dniu 22 maja 2019 roku odbył się u nas piknik ekologiczny. Impreza powstała we współpracy z Zaborskim Parkiem Narodowym, Nadleśnictwem Rytel, Parkiem Narodowym Bory Tucholskie i ZZO Nowy Dwór. Piknik został zorganizowany z myślą o mieszkańcach Chojnic i okolic, którzy wzięli udział w zbiórce elektroodpadów. Wychowankowie i pracownicy bursy przez cały kwiecień czekali na osoby, które chciały „odstawić” swój zużyty sprzęt elektryczny, teraz przyszedł czas na podsumowanie.
Punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczęliśmy poczęstunek i zabawę wraz z zaproszonymi gośćmi. Panie z kuchni przygotowały ciastka, kawę, herbatę i zimne napoje. Goście mieli za zadanie wykonać przynajmniej sześć z proponowanych ośmiu zadań. Były one związane z ogólną wiedzą o ochronie środowiska naturalnego, gatunkach roślin i zwierząt występujących lokalnie, czy sprawnością fizyczną. Każda prawidłowa odpowiedź i wykonane zadanie nagradzane było pieczątką umieszczoną na kuponie. Wypełnione kupony trafiły do urny, z której losowane były nazwiska laureatów nagród rzeczowych (były to książki, zestawy edukacyjne, oraz główna nagroda rower). Przez blisko 1,5 godziny dzieci, młodzież i dorośli spędzili wspólnie czas na świeżym powietrzu bardzo dobrze się bawiąc.
Wszystkim partnerom i sponsorom, dzięki którym możliwe było zrealizowanie pikniku serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również mieszkańcom lokalnej społeczności, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Gratulujemy zwycięzcom, do zobaczenia za rok !